01 sierpnia 2014 r.  minęła 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji pod pomnikiem „Warszawie, miastu niepokonanemu” w Sieradzu odbyła się krótka uroczystość, a w Muzeum Okręgowym otwarta została wystawa „Sieradzanie w Powstaniu Warszawskim”. Udział w uroczystości wzięli harcerze, kombatanci, samorządowcy, mieszkańcy miasta, a także uczestnicy 24. Biegu Powstania Warszawskiego, który zorganizowany został w stolicy 26 lipca tego roku; są nimi uczniowie, nauczyciele, absolwenci i przyjaciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Spod pomnika uczestnicy obchodów przeszli do Muzeum Okręgowego, gdzie otwarta została wystawa planszowa, pokazująca mieszkańców Sieradza, którzy wzięli udział w powstaniu. Ich listę oraz krótkie biogramy przygotował sieradzki regionalista Jan Pietrzak. Na wystawie można również obejrzeć zdjęcia wykonane podczas 24. Biegu Powstania Warszawskiego. Wystawę można oglądać do 28.09. 2014 r. w budynku przy ul. Rynek 1.