We wtorek 7 sierpnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie w sieradzkim muzeum. W ramach studium regionalnego zaproszeni goście, wysłuchali ciekawej i barwnej opowieści regionalisty Jana Pietrzaka o nieistniejącej już sieradzkiej drukarni przy zbiegu ulic Targowej i 23 stycznia / obecnie ul. Ks. Leśniewskiego /. Tak jak podkreślał Jan Pietrzak, historia sieradzkiego drukarstwa rozpoczęła się dawno temu i sięga XVI wieku. Prekursorem drukarstwa w naszym mieście był bowiem znany sieradzanom Cyprian Bazylik. Kolejną zasłużoną postacią jest ks. Aleksander Brzeziński, który w roku 1919 otwiera w Sieradzu  profesjonalną jak na tamte czasy drukarnię. Po okresie zawieruchy wojennej 1939-1945 następuje odbudowa drukarni. Na ten okres i późniejsze lata działalności zakładu składa się dorobek wielu  osób,  min. długoletniego dyrektora drukarni Stefana Mrozińskiego. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały mało znane fotografie i materiały archiwalne ukazujące działalność drukarni od końca lat 40 XX wieku aż po jej  likwidację  w 2007 roku i sprzedaż budynków we wrześniu 2011. Kilka lat temu budynek przeszedł gruntowny remont a nowy właściciel  zmienił  go w obiekt mieszkalny.