8 marca 2012 r. w Muzeum Okręgowym w Sieradzu na sali wystaw przy ul. Rynek 1 miało miejsce otwarcie wystawy „Krzyżacy. 50 – lecie powstania filmu A. Forda”. Film ten był jednym z pierwszych monumentalnych osiągnięć polskiej kinematografii. Przy jego tworzeniu współpracowało liczne grono historyków, kostiumologów, scenografów. Wystawa przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi ukazuje proces powstawania filmu Krzyżacy oraz jego wpływ na współczesną kulturę. Obejmuje ona prezentację bogatej kolekcji zdjęć ilustrujących przygotowania do realizacji filmu, projekty scenograficzne Romana Manna oraz projekty kostiumów Michelle i Lecha Zahorskich. Ekspozycję wzbogacają plakaty filmowe polskie i zagraniczne, a także materiały multimedialne: film z uroczystego otwarcia wystawy w Malborku oraz humorystycznie nakręcone reklamy, które odwołują się do „Krzyżaków”. Wystawę można zwiedzać do 6 maja 2012 r.