W dniu 1 marca 2019 roku o godz. 12.00 w Muzeum Okręgowym w Sieradzu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. S. Roweckiego “Grota”. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu, zaproszeni goście oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. Spotkanie składało się z trzech części. Jako pierwsza wystąpiła Henryka Bronka, która w oparciu o materiały z IPN (Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi) i relacje członków rodziny (teściowie) przedstawiła losy Stanisława Nogali Władysława Ograbeka, Ignacego Bronki, Stanisława Wiąża, Henryka Klimasa, Józefa Przyłuskiego, Stefana Rogalskiego oraz Jana Powalskiego “Żołnierzy Wyklętych” z podsieradzkich miejscowości Monic i Jezior. W kolejnej części spotkania pokazano fabularyzowany dokument z zasobów IPN Łódź “Inka” który opowiada o mordzie sądowym na sanitariuszce Danucie Siedzikównie z 5 Brygady Wileńskiej AK. Następnie wystąpił Tadeusz Karasiak, który przybliżył postać Mariana Michalaka, członka Armii Krajowej, więźnia obozów koncentracyjnych, który został aresztowany 3 kwietnia 1949 r. przez sieradzki Urząd Bezpieczeństwa i zakatowany w areszcie.