W dniu 10 lipca w sali wystaw czasowych przy ul. Dominikańskiej 2 została otwarta wystawa „Stanisław Skarżyński. Historyczny lot przez Atlantyk1933”.Wystawa przygotowana została z okazji 80. rocznicy lotu. Ekspozycja zawiera fakty z życia Skarżyńskiego, z jego młodości jak i lat późniejszych aż do tragicznej śmierci. Oprócz wydarzeń z życia osobistego wystawa prezentuje wojskową karierę Skarżyńskiego, jego zainteresowanie lotnictwem. Bohater wystawy to pierwszy Polak, który przeleciał Atlantyk na jednomiejscowym samolocie RWD-5bis ustanawiając przy tym światowy rekord odległości lotu. Wystartował z zachodniego wybrzeża Afryki (Saint Louis w Senegalu) a wylądował w Maceió w Brazylii. Przelot trwał 20 godz. 30 min., z czego 17 godz. 15 min. nad oceanem. W ten sposób – wynikiem3 582 km– ustanowił międzynarodowy rekord odległości w klasie II samolotów turystycznych, o masie własnej do450 kg.

Wystawę można oglądać do 21.09.2014 r.