15 października w Naszym Muzeum  otwarta została wystawa p.t.: „Tradycje odpustowe Ziemi Sieradzkiej”. Ekspozycja pokazuje dwa podstawowe znaczenia słowa „odpust”: uroczystości kościelne połączone z procesją oraz festyn towarzyszący temu wydarzeniu. Na wystawie pokazano przedmioty nabywane podczas odpustów. Dodatkowo elementem są aranżacje trzech straganów: z początku i z drugiej połowy XX w. oraz współczesnego. Można zaobserwować proces zachodzących tam zmian:

Wystawa powstała w oparciu o muzealia pochodzące ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, Muzeum Ziemi Wielińskiej oraz zbiorów własnych. Chorągiew i feretrony procesyjne zostały użyczone przez parafię Św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie.

Wystawa trwać będzie do 29.11.2015 r.