12 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Muzeum Okręgowym w Sieradzu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „W drodze do niepodległości”. Wystawa zorganizowana w jubileuszowym roku 100-lecia niepodległej Polski ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ekspozycję w dniu jej otwarcia odwiedziło około 200 osób, głównie uczniów sieradzkich szkół średnich. Wśród zwiedzających gości pojawił się wicestarosta powiatu sieradzkiego Marek Kanicki, który podkreślił potrzebę i celowość takich wystaw, będących jednocześnie nowoczesną i atrakcyjną lekcją historii dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, którą zwiedzać będzie można do 22 marca 2018 r. Wstęp bezpłatny.