5 czerwca 2018r. w Muzeum Okręgowym w Sieradzu otwarta została wystawa czasowa poświęcona przypadającemu w tym roku 100-leciu ZHP. Większość eksponatów to pamiątki po harcerzach Hufca Sieradz. Zgromadzone w muzeum zbiory są pierwszą próbą pokazania historii sieradzkiego harcerstwa a sama wystawa może być początkiem większej akcji zbierania pamiątek po harcerzach podkreślał Przemysław Serweta komendant Hufca ZHP Sieradz.

Biorący udział w  spotkaniu Jerzy Kowalski, ostatni komendant Hufca ZHP Sieradz (1974-1975) i pierwszy komendant Chorągwi ZHP Sieradz (1975-1980), zwrócił się do zebranych o pomoc w wyszukiwaniu harcerskich pamiątek, które należało by zebrać i zostawić następnym pokoleniom      w murach Muzeum Okręgowego w Sieradzu aby harcerstwo mogło stać się dobrze znaną częścią historii Sieradza i regionu. Eksponaty zostały wypożyczone od Komisji Historycznej Chorągwi Łódzkiej ZHP, od Muzeum Ziemi Wieluńskiej, od właścicieli prywatnych oraz drużyn, działających przez lata w Hufcu ZHP Sieradz.

Fot. T.O.