W dn. 28 maja br. odbędzie się szesnasta edycja Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka – autentyzm i inspiracje” organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Sieradzu i Łódzki Dom Kultury. Przegląd ma charakter konkursu odbywającego się w czterech kategoriach: kapel autentycznych, instrumentalistów-solistów ludowych, kapel opracowanych oraz zespołów i solistów inspirowanych folklorem. W konkursie mogą wziąć udział zespoły i artyści prezentujący repertuar oparty na folklorze  muzycznym charakterystyczny dla obszaru Polski Centralnej.

Bliższe informacje o konkursie znajdują się na stronie Muzeum Okręgowego w Sieradzu lub można je uzyskać telefonicznie pod nr 693 089 318 lub 43 827 16 39.

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

Karta zgłoszenia