Informacja dotycząca XV Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka – autentyzm i inspiracje”.

Protokół z obrad jury XV Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka – autentyzm i inspiracje” w dniu 29 maja 2016

29 maja 2016 r. odbędą się XV Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka – autentyzm i inspiracje”. Organizatorami przeglądu są: Fundacja Wspierania Kultury Miasta Sieradza, Muzeum Okręgowe w Sieradzu oraz Łódzki Dom Kultury. Patronat nad Spotkaniami objęli: Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior i Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała.

Spotkania mają formę konkursu. Przegląd odbywał będzie się w 4 kategoriach konkursowych:

- kapel autentycznych,
- kapel opracowanych,
- solistów-instrumentalistów,
- kapel inspirowanych folklorem.

Wystąpią zespoły i artyści nie tylko z obszaru Ziemi Sieradzkiej, ale także z terenu całego Województwa Łódzkiego.

Nagrody dla laureatów ufundowali: Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior, Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała oraz Dyrektor ŁDK Jacek Sokalski.

Spotkania odbędą się w Sieradzkim Parku Etnograficznym.

Roboczy harmonogram XV Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka – autentyzm i inspiracje”:

- początek imprezy przewidziany jest na godzinę 11.15,

- godz. 11.30-13.30 – przegląd konkursowy, część pierwsza,

- godz. 13.30-14.15 – przerwa,

- godz. 14.15-16.15 – przegląd konkursowy, część druga,

- godz. 16.30-17.30 – koncert zespołu folkowego „ODPOCZNO”,

- godz. 17.30-18.00 – koncert zeszłorocznych laureatów,

- ok. godz. 18.00 – ogłoszenie wyników konkursu.

Wstęp wolny. Wszystkich Sieradzan i miłośników folkloru serdecznie zapraszamy.