W Muzeum Okręgowym w Sieradzu we wtorkowy wieczór 22 lutego 2022 r., odbyło się bardzo interesujące spotkanie poświęcone historii najpopularniejszego klubu sportowego sieradzan Warty Sieradz, klubu który w bieżącym roku obchodzi 65 rocznicę swojego istnienia. Spotkanie prowadził  Władysław Sieczkowski, pasjonat historii regionalnego sportu, w przeszłości natomiast trener piłkarzy, lekkoatletów, propagator ringo i nauczyciel wychowania fizycznego. Z zaproszenia dyrektora muzeum Piotr Gutbiera, skorzystali obecni i byli sternicy Warty na czele z prezesem Tomaszem Jóźwikiem, wiceprezesem Andrzejem Millerem oraz członkiem zarządu Konradem Składowskim. Był także były prezes Sławomir Balcerzak oraz prezes MOSiR Piotr Iszczek. Dopisali byli piłkarze, działacze i sympatycy Warty. Klub Warta powstał oficjalnie 24 lutego 1957 roku, a osobowość prawną uzyskała 6 sierpnia tegoż roku. Wcześniej istniały w mieście między innymi takie kluby jak Sparta, Start, Włókniarz, Gwardia. W trakcie spotkania można było zapoznać się z bogatym materiałem faktograficznym, który zrobił na zebranych duże wrażenie ale też i skłonił do wspomnień i wzruszeń. Członkami założycielami klubu byli: Józef Wojtanka, Marceli Proszewski, Marian Janiak, Romuald Barczewski, Tadeusz Maślak, Stanisław Kozanecki, Zygmunt Kalabiński, Boleslaw Orłow, Tadeusz Urban, Leszek Stępiński, Stanisław Strupczewski, Stanisław Witczak, Władysław Koliński, Jerzy Gębura i Zenon Olczyk. Pierwszym prezesem natomiast Józef Wojtanka.