8 września w Sieradzkim Parku Etnograficznym odbyła się czwarte już Sieradzkie Spotkania z Kulturą Ludową organizowane przez Fundację Wspierania Kultury Miasta Sieradza i Muzeum Okręgowe w Sieradzu.
Dla sieradzkiej publiczności wystąpiły dwie grupy folklorystyczne: Zespół Śpiewaczy “Jezioranki” i kapela ludowa.
“Jezioranki” to znany i ceniony zespół działający nieprzerwanie już od prawie 50 lat. Wielokrotnie reprezentował on region sieradzki na ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą zdobywając nagrody (2002, 2006). Zespół wykonał w większości swój program a’capella prezentując repertuar składający się z tradycyjnych sieradzkich pieśni ludowych. “Jezioranki” wystąpiły w składzie: Halina Burdelak, Jadwiga Frątczak, Bożena Klimczak, Elżbieta Kopecka, Janina Pyzalska, Urszula Sitarek, Halina Spętana, Bożena Trocha i Halina Zdonek
Drugim występującym zespołem była kapela tworzona przez młodą, utalentowaną skrzypaczkę Martę Cichą i towarzyszącej jej na ciachotku (bębenku) Jerzemu Kaszubie. Marta Cicha w tym roku zdobyła drugą nagrodę w kategorii folkloru rekonstruowanego na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Grupa w tym składzie wystąpiła w ubiegłym roku na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Wilnie.
Podczas niedzielnego spotkania odbył się pokaz technik pszczelarskich prowadzony przez Bogusława Pietrzaka, właściciela jednej z sieradzkich pasiek. Można było również skosztować oraz nabyć wyroby pszczelarskie.