13 sierpnia odbyła się kolejna edycja Sieradzkich Spotkań z Kulturą Ludową. W Sieradzkim Parku Etnograficznym wystąpił Zespół Folklorystyczny „Trębaczewianie”, grupa „Ziemia Sieradzka” oraz pary taneczne ze Szkoły Tańca Katarzyny Kałuziak.

Jako pierwsi zaprezentowali się „Trębaczewianie”. Zespół działający od 2008 r. wykonuje pieśni i przyśpiewki ludowe z terenu wieluńskiego i sieradzkiego. Występy wzbogacają układy taneczne i zabawy obrzędowe. „Trębaczewianie” mają na swym koncie liczne sukcesy, m.in. I miejsce na XXXVI Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni i Przyśpiewek Ludowych w Przedborzu w 2014, czy wyróżnienie na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w 2013 r. Zespół występował także poza granicami kraju, np.: w Belgii, Czechach i na Węgrzech. Kierownikiem grupy jest p. Dorota Drabiniak, natomiast instruktorem p. Antoni Góralczyk.

Drugi występującym zespołem była „Ziemia Sieradzka” prowadzona przez p. Katarzynę Kałuziak. Grupa zaprezentowała wiązankę tańców ludowych: kujawiaka, oberka, mazura itp. Zespół gromadzi młodych ludzi, ale może pochwalić się już pierwszymi sukcesami. W 2016 r. grupa wzięła udział w XXVI Europejskich targach Rękodzieła Ludowego w słowackim Kieżmarku lub we włoskim Rimini. Na dniach „Ziemia Sieradzka” wyjedzie na występy do Czarnogóry.

Dodatkowa atrakcją niedzielnych spotkań były pokazy taneczne solistów i par tanecznych z Szkoły Tańca Katarzyny Kałuziak.

Zgromadzona publiczność rzęsistymi brawami nagrodziła występujących artystów.