W dn. 17 sierpnia odbyła się trzecia już w tym roku impreza folklorystyczna z cyklu „Sieradzkich Spotkań z Kulturą Ludową”. Na scenie sieradzkiego skansenu zaprezentowała się kapela ludowa “Lututowianie”. Zespół powstał w 1987 roku i działa przy GOK Lututów. Kierownikiem zespołu jest Zbigniew Szczepański. “Lututowianie” brali udział w licznych konkursach i przeglądach folklorystycznych zdobywając niejednokrotnie nagrody. Kapela jest wielokrotnym laureatem  Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Kapela „Lututowianie” wystąpiła w składzie: Ania Szczepańska (śpiew), Marta Pośpiech (śpiew), Marta Kalus (śpiew), Agnieszka Kalus (śpiew), Zbigniew Szczepański (akordeon), Bogdan Szczepański (klarnet), Tadeusz Majchrowicz (bębenek) i Kazimierz Gruchot (basy).

 W pierwszej części spotkań kapela zaprezentowała się w wiązance piosenek i melodii ludowych z regionu sieradzkiego, a także wieluńskiego. W drugiej części publiczność mogła wysłuchać utworów popularnych stylizowanych na ludowo. Występy niewątpliwie przypadły publiczności do gustu oraz stały się przyczynkiem do wspólnej zabawy i tańców, co doskonale widać na załączonych zdjęciach.

W trakcie trwania spotkań odbyła się również prezentacja wystawy planszowej poświęconej sieradzkim zwyczajom i obrzędom dorocznym oraz weselnym, które zostały zilustrowane pracami wybitnego twórcy ludowego Stanisława Korpy ze wsi Ruda.

Dla publiczności zorganizowano także mały poczęstunek z grillem. Znacząca część przetworów powstała z warzyw i owoców wyhodowanych w skansenowym ogródku.