22.06.2017 r odbyło się otwarcie II MIĘDZYPOWIATOWEJ WYSTAWY RĘKODZIEŁA  ARTYSTYCZNEGO OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, której organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach.

Wystawa została objęta patronatem Burmistrza Wielunia (p. Pawła Okrasy), Starosty Wieluńskiego (p. Andrzeja Stępnia), Starosty Wieruszowskiego (p. Andrzeja Szymanka), Starosty Pajęczańskiego (p. Jana Rysia), Starosty Sieradzkiego (p. Mariusza Bądziora).

Uczestnikami wystawy są podopieczni  17  placówek (dzieci, młodzież, osoby dorosłe z różnymi stopniami niepełnosprawności) z powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego, pajęczańskiego, sieradzkiego , którzy prezentują swoją twórczość artystyczną- prace wykonane własnoręcznie  na zajęciach o dowolnie wybranej tematyce i technikach.

Wystawa była prezentowana w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

W Muzeum Okręgowym w Sieradzu będzie ją można zwiedzać do końca lipca, następnie gościć ja będzie Powiatowy Ośrodek Kultury w Działoszynie

Wielkie zaangażowanie, włożony wysiłek w przygotowania prac do wystawy przez uczestników jest ogromny. Wystawa ukazuje społeczności lokalnej oryginalną, wyjątkową twórczość osób z niepełnosprawnością a im samym pozwala zaistnieć- aktywnie uczestniczyć w społeczeństwie.