Wystawę pod tym tytułem otwarto 18. czerwca 2015 r. w sali wystawowej Rynek 1. Jest to nietypowa wystawa, oparta wyłącznie o reklamy zamieszczane w sieradzkiej prasie i wydawnictwach książkowych i okolicznościowych wspomnianych lat.

Można się na niej zorientować jakie były w Sieradzu firmy produkcyjne i jak wyglądał sieradzki rynek handlu i usług w tamtym czasie, czy pod jakimi adresami zlokalizowane były te wszystkie firmy. Czym konkretnie zajmowały się firmy Łochowiczów, Mieszczańskich, Turskich, Lipińskich, Danielewiczów, Szymoników, Kołodziejskich, Borkowskich, Michalskich, Jasińskich, Jarosińskich i wielu innych rodzin…

Nasycony firmami był głównie Rynek Starego Miasta i odchodzące od niego ulice, a także szosa kaliska (obecna POW), związana niejako z oddaną do użytku, w 1902 roku, kaliską linią kolejową.

Muzeum zaprasza do zwiedzania wystawy szczególnie potomków Tych, którzy się reklamowali; mając nadzieję, że może ktoś z Nich posiada gdzieś, jakieś oryginalne przedwojenne reklamy czy szyldy, które możemy zaprezentować jeszcze na tej wystawie.