28 stycznia w Muzeum Okręgowym w Sieradzu została otwarta wystawa “Świat bursztynu” z Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie. Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja pani Katarzyny Kwiatkowskiej – kuratora wystawy.

Wystawa opowiada o pochodzeniu bursztynu, miejscach jego występowania i sposobach jego poławiania. Ukazuje jaką rolę pełnił bursztyn w życiu człowieka na przestrzeni dziejów. Zaprezentowanych zostało około 500 eksponatów. Największy bursztyn ma 1160 g. Prawdziwe “kapsuły czasu” stanowią inkluzje zwierząt i roślin zamkniętych przed milionami lat w bursztynowej żywicy. Można także oglądać wyroby i biżuterię z bursztynu. Wystawa składa się z trzech działów: bursztyn bałtycki i żywice świata,  bursztyn w medycynie oraz imitacje bursztynu. Będzie prezentowana w naszym Muzeum do 29 marca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.