W sobotę 8 czerwca 2019r., odbyło się w Muzeum Okręgowym w Sieradzu, VI Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Pocztówek z Polskimi Statkami i Okrętami. Gościem specjalnym spotkania był Waldemar Zajdel z Kietrza w woj. opolskim. Nad przebiegiem imprezy czuwał jej pomysłodawca Wojciech Źródlak z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz Piotr Gutbier  dyrektor Muzeum Okręgowego w Sieradzu, występujący w roli gospodarza spotkania. Podczas VI Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Pocztówek z Polskimi Statkami i Okrętami, motywem przewodnim był interesujący wykład  Waldemara Zajdla połączony z  prezentacją fotografii, pocztówek a także cennych pamiątek z legendarnego polskiego statku pasażerskiego m/s Batory. Zgromadzeni w sieradzkim muzeum, kolekcjonerzy i  pasjonaci marynistyki, przywieźli ze sobą wiele interesujących przedmiotów i fragmentów własnych kolekcji, które stały się częścią prezentowanej wystawy. W rozmowach kuluarowych najwięcej pytań dotyczyło historii i losów m/s Batory oraz prac modelarsko-szkutniczych wykonywanych przy równie ciekawych modelach „Titanica”, „Queen Mary” czy polskiego statku pasażerskiego „Sobieski”. Całości spotkania dopełniła kolekcjonerska karta pocztowa z wizerunkiem m/s Batory wychodzącego w rejs z portu w Nowym Jorku dn.06.05.1949r., wydana specjalnie na tą okazję przez Pocztę Polską S.A.