W minioną niedzielę (05.10.2014) w Muzeum Walewskich w Tubądzinie  miał miejsce koncert w ramach Festiwalu Muzycznego Ziemi Sieradzkiej „W Duchu Kolberga (1814 – 2014). 200 lat muzyki polskiej” .

Licznie zgromadzona Publiczność miała okazje wyrażać swoje uznanie dla talentu i kunsztu wokalnego Urszuli Krygier i jej akompaniatorki wybitnej pianistki Katarzyny Jankowskiej – Borzykowskiej.

Urszula Krygier (mezzosopran), jest laureatka wielu międzynarodowych konkursów muzycznych. Występowała – z sukcesami – na wielu renomowanych scenach operowych jak choćby w MediolańskiejLa Scali, czy drezdeńskiej Semper Oper. Honorowana i doceniana w środowisku muzycznym, nagrywa muzykę klasyczną w najbardziej prestiżowych wytwórniach płytowych jak Decca, Hyperion, czy Channel Classics.

Katarzyna Jankowska – Borzykowska jest absolwentką (z wyróżnieniem AMFC w Warszawie). Swoją działalność koncertową związała z wieloma wybitnymi artystami. Jest wielokrotną laureatką konkursów pianistycznych zarówno w kraju jak i zagranicą. Od 2012 roku jest kierownikiem Katedry Kameralistyki Fortepianowej i Studium Pieśni w UMFC.

W programie koncertów zaprezentowane zostały pieśni z towarzyszeniem fortepianu, z repertuaru trzech znanych kompozytorów Polski – Stanisława Moniuszki, Stanisława Niewiadomskiego i Karola Szymanowskiego.

Słowo wstępne, przybliżające słuchaczom zarówno sylwetki wykonawczyń jak i kompozytorów wygłosiła Marta Łysyganicz.