Od  1 lipca do końca wakacji w środy i czwartki , Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza dzieci i młodzież szkolną do zwiedzania wystaw muzealnych oraz udziału w ciekawych muzealnych warsztatach tematycznych, prelekcjach i zabawach, których koszt to tylko 1 zł od osoby.

Oto nasze propozycje:

1. Warsztaty muzealne dla dzieci i młodzieży (poszczególne zajęcia o tej samej tematyce będą dostosowane do poziomu wieku grupy dzieci) Sala edukacyjna przy ul. Rynek 2, w której prowadzimy warsztaty pomieści maksymalnie 20 osób.

Tematy:

Zajęcia z gliną “gliniana zabawka” lub “naczynia z gliny lepione”

“Wycinanka sieradzka”

“Kolory stroju sieradzkiego” (wycinanka, malowanka)

“Praca zielarska w aptece”

– “Szmacianki-motanki” (robienie lalek ze szmatek)

2. Prelekcje archeologiczne dla młodzieży. ul. Zamkowa 1 (do 70 osób)

Tematy:

prelekcja z pokazem zdjęć i zabytków “Wytwarzanie narzędzi w epoce kamienia”

prelekcja z pokazem zdjęć i zabytków “Archeologia w regionie sieradzkim”

3. Warsztaty w Sieradzkim Parku Etnograficznym dla dzieci i młodzieży dawne zajęcia gospodarskie. (do 30 osób).

“Robienie masła i sera”

“Warsztaty tkackie”

“Walka z brudem – dawne techniki prania, czyszczenia i mycia”

4. Zajęcia w Muzeum Walewskich w Tubądzinie:

– Zabawa terenowa dla dzieci i młodzieży – poszukiwanie skarbu. Park Muzeum Walewskich w Tubądzinie  (do 20 osób)

– Zabawa edukacyjna “O czym szumią drzewa” Park Muzeum Walewskich w Tubądzinie (do 20 osób)

– “Historia książki i pisanie gęsim piórem” – lekcja interaktywna.

Wszystkie zajęcia są prowadzone przez pracowników naszego Muzeum. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup do Muzeum ponieważ musimy je uwzględnić w naszym kalendarzu pracy. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Promocji Muzeum Okręgowego w Sieradzu pod nr tel. 43 8271639 lub 509 620 400   Zapraszamy !!!