Wystawa prezentująca wojskowy sprzęt łączności, którym posługiwali się żołnierze Wojska Polskiego na przestrzeni minionych lat.  Jest to jedna z nielicznych wystaw muzealnych w Polsce, która tak szeroko eksponuje sprzęt łączności wojskowej, a dodatkowego znaczenia nabiera fakt, że to właśnie w Sieradzu od ponad siedemdziesięciu lat stacjonują jednostki łączności. Na wystawie zgromadzono kilkadziesiąt egzemplarzy sprzętu i urządzeń łączności radiowej, radioliniowej oraz przewodowej. Część ekspozycji prezentuje oryginalne   elementy wyposażenia żołnierskiego z okresu tzw. “zimnej wojny” oraz odnalezione podczas prac archeologicznych pod Sieradzem,  rzeczy osobiste Teofila Jurka, ostatniego żołnierza września 1939r. z 31 Pułku Strzelców Kaniowskich.