UWAGA!
Muzeum Okręgowe w Sieradzu informuje, że wystawa stała pt. “Życie ludzi w pradziejach” , jest obecnie w przebudowie. Dostępna będzie dla zwiedzających w przyszłym roku (2019). Mamy nadzieję, że ta ciekawa w nowej odsłonie i aranżacji wystawa archeologiczna będzie ozdobą naszego Muzeum i spotka się z zainteresowaniem zwiedzających.


Wystawa stała “Życie ludzi w pradziejach” została zorganizowana na bazie zbiorów własnych MOS w 1997 r. Przedstawia wybrane aspekty codziennego życia ludzi od epoki kamienia do początków chrześcijaństwa. W pierwszej sali zaprezentowano zagadnienia ogólne, takie jak periodyzacja dziejów, pochodzenie człowieka, epoka kamienia w okolicach Sieradza oraz rozprzestrzenianie stanowisk archeologicznych na terenie byłego województwa sieradzkiego.

W pozostałych kilku salach zaprezentowano rolnictwo pradziejowe, garncarstwo, budownictwo, kowalstwo, handel oraz wojny wszystko przez pryzmat zachowanych oryginalnych zabytków, rekonstrukcje oraz bogaty materiał ilustracyjny w postaci barwnych dioram, zdjęć i plansz. W ostatniej sali zrekonstruowano najpopularniejsze typy grobów ciałopalnych występujących na obszarze Polski środkowej.