Muzeum Okręgowe w Sieradzu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza na wydarzenia:

Dzień otwarty w Muzeum Walewskich w Tubądzinie
8 i 15 września 2019 r.

Zwiedzanie dworu zbudowanego w II poł. XVIII w. przez Macieja Zbijewskiego herbu Rola. Muzeum Walewskich w Tubądzinie będzie udostępnione bezpłatnie zwiedzającym w godzinach 10:00 – 15:00. Ponadto o godzinie 11:00 oraz o godzinie 13:00 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po pięknych wnętrzach klasycystycznego dworu.

“Moda po sieradzku” w Sieradzkim Parku Etnograficznym

15 września 2019 r. godz. 11-13.00

“Moda po sieradzku” czyli wszystko o stroju ludowym regionu sieradzkiego.

Podczas imprezy “Moda po sieradzku” zostanie zaprezentowana kolekcja stroju regionu sieradzkiego, o której prelekcję wygłosi etnograf Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Następnie odbędą się warsztaty dla dzieci zatytułowane “Kolory stroju sieradzkiego”.

(W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej 2)