Trwają przygotowania do 29. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa! W tym roku świętować będziemy w dniach 11-12 i 18-19 września pod hasłem „Smaki Dziedzictwa” .

Muzeum Okręgowe w Sieradzu przygotowało z tej okazji spotkanie w Sieradzkim Parku Etnograficznym – “Smak tradycji. Kuchnia regionu sieradzkiego”, które odbędzie się 19.09.2021 W GODZINACH 15.00 17.00

Tradycje kulinarne to ten fragment naszego życia, który zawsze budzi zainteresowanie. Pożywienie traktowane jest jako dziedzictwo lokalne, regionalne i narodowe. Jest ważnym czynnikiem popularyzowania wiedzy o regionie i jego mieszkańcach.

Uczestnicy podczas imprezy będą mogli wysłuchać wykładu Pawła Kieronia, kierownika Działu Etnografii Muzeum Okręgowego w Sieradzu – “Smak tradycji. Kuchnia regionu sieradzkiego”, oraz wziąć udział w prezentacji przykładów tradycyjnych potraw, podczas której będzie można skosztować sieradzkich smakołyków.