Międzynarodowy Festiwal Muzyczny MELOS to wydarzenie kulturalne, które w 2026 roku będzie miało swoją piątą edycję. Organizatorami festiwalu są Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Poddębicki Dom Kultury i Sportu oraz Fundacja Inicjatyw Artystycznych „Muzyka Od-Nowa”
Kierownikami artystycznymi są Robert Fender oraz Magdalena Kling-Fender.
Inauguracyjny koncert odbył się 16 maja 2026 r. w Muzeum Walewskich w Tubądzinie, podczas którego wystąpili wyróżniający się studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: Julia Szczakowska, Ewelina Ignatowska, Maria Machacz, Zofia Krzysztofik, Anna Fender, NataliaFender oraz Konrad Janus.










