6 lutego 2024 r. w Muzeum Okręgowym w Sieradzu otwarto wystawę “Napoleon w zbiorach Edwarda Grobelnego”.  Wernisaż kolekcji sieradzanina cieszył się dużym powodzeniem, przybyło wielu gości, którzy mogli wysłuchać krótkiej opowieści o Napoleonie Bonaparte oraz zapoznać się z genezą kolekcji Edwarda Grobelnego. Kolekcjoner ma jedną z największych prywatnych kolekcji pamiątek związanych z politycznym i wojskowym przywódcą Francji, którego działania i władza miały ogromny wpływ na społeczeństwo francuskie i politykę europejską na początku XIX w.  Duże wrażenie na oglądających robiła różnorodność zbiorów. Na wystawie znajdują się nie tylko obrazy i figury ukazujące postać Napoleona, ale jest również wiele przedmiotów użytku codziennego takich jak np. filiżanki, talerze, tabakiery, cybuchy fajki, figurki szachowe a także elementy uzbrojenia. Ekspozycję oglądać można do 15 kwietnia. Wszystkich serdecznie zapraszamy.