Trwa XVIII Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych w Nieborowie, zaplanowana na 11-12 kwietnia 2024 roku. Tym razem ok. 50 zaproszonych gości spotka się w sali konferencyjnej Hotelu Rozdroże w Nieborowie. To już osiemnasta odsłona tego wydarzenia, w którym uczestniczą dyrektorzy i kustosze regionalnych muzeów województwa łódzkiego w tym również Muzeum Okręgowe w Sieradzu w osobie dyrektora Piotra Gutbiera. Organizatorami konferencji są Łódzki Dom Kultury oraz Muzeum Narodowe w Warszawie Oddział Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Tegoroczne hasło „Istota kolekcji. Fenomen zabytku” będzie wskazywać na temat roli kolekcji muzealnych i zabytków w kształtowaniu świadomości kulturowej społeczności ale również odnosić się będzie do  podniesienia kompetencji i wymiany wiedzy w zakresie muzealnictwa. Warto zaznaczyć, że wydarzenie jest jedynym takim przedsięwzięciem w województwie łódzkim, które umożliwia tak szeroką i efektywną współpracę między profesjonalistami zajmującymi się kulturą.