Raz w roku Zarząd Powiatu Sieradzkiego funduje nagrody dla animatorów kultury, działających w różnych środowiskach powiatu sieradzkiego – instytucjach kultury, stowarzyszeniach, zespołach artystycznych i grupach nieformalnych. Nagrody te przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

W dniu 15 grudnia w Muzeum Walewskich w Tubądzinie Zarząd Powiatu Sieradzkiego wyróżnił nagrodami indywidualnymi (11 działaczy kultury) i zbiorowymi
(7 zespołów). Uroczystego wręczenia wyróżnień dokonali Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior,  Wicestarosta Kazimiera Gotkowicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego Jan Kołodziejczyk oraz Członkowie Zarządu Jan Hankiewicz i Tomasz Baliński.

Na to wyjątkowe spotkanie wraz z nagrodzonymi pracownikami przybyli Burmistrzowie, Wójtowie i Dyrektorzy jednostek. Całość uroczystości prowadzonej przez Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Józefa Jurę,  uświetniły dwa pokolenia artystów – dzieci z Zespołu Obrzędowego “Chojne” oraz “Zespół Śpiewaczy Jezioranki” z  Gminy Warty. Miło nam poinformować, że wśród osób nagrodzonych znalazł się pracownik Muzeum Okręgowego w Sieradzu, Pan Marek Urbański – Starszy Kustosz, Kierownik Działu Archeologii i Paleontologii bardzo serdecznie gratulujemy nagrody.